Zirkonyum Diş

EN HIZLI YÖNTEM

Zirkonyum Diş

Yaşantımız içerisinde vücudumuza oldukça iyi bakmalıyız. Sağlıklı gıdalarla beslenerek, hormonlarımızı kontrol ettirip gereken vitaminleri alarak veya zararlı gıdalardan uzak durarak oldukça sağlıklı bir yaşam sürmek mümkün. Özellikle aldığımız gıdalardan tüm organlarımız ve uzuvlarımız etkilenirken bu konuda en çok söz sahibi olan dişlerimiz de etkilenmektedir. Çay ve kahve kullanımı, sigara, alkol, şekerlemeler diş yapımızı bozmakta ve en kötüsü bu bir anda değil yavaş bir şekilde gerçekleşmektedir. Örneğin şekerli gıdalar tükettiğimizde ve dişlerimizi yeteri kadar fırçalamadığımızda yapısı anında bozulmaz, yavaş ve derinden çürümeler başlar. Sonuçta ise kanal tedavileri ve dolgu yaptırmak zorunlu hale gelmektedir. Bunların yanında iyi bakılmamış dişler yaş ilerlemesiyle de yapısal bozukluklar göstermektedir ve o zamanda yazımızın devamında bahsedeceğimiz zirkonyum diş kaplama yöntemi devreye girmektedir.

Teknolojinin gelişmesiyle diş estetiği tedavi yöntemlerinden biri olarak hayatımıza giren zirkonyum diş kaplama, zirkonyum diş Ankara ilinde kliniğimiz tarafından başarı ile gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir. İstediğiniz model ve görünümde oluşturulacak dişlerinizden sonra çok daha neşeli ve sağlıklı gülüşlere sahip olacağınıza emin olabilirsiniz!

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

Diş kaplama yöntemlerinde genel olarak metal destekli porselen restorasyonlar kullanılmaktaydı. Ancak son yıllarda kişilerin iş yaşamı ve sosyal aktiviteleri daha da arttığı için estetik kaygı da arttı ve yeni yöntemler aranmaya başlandı. Bu sebeple de zirkonyum alt yapılı kaplama dişler kullanılmaya başlanmıştır. Fakat sadece saf zirkonyum halinde değil yapının içeriği zirkonyum seramiği haline getirilerek uygulanmaktadır. Özel fırınlarda işlenip hazırlanan bu yapılar metal desteksizdir ve çok daha estetik bir görünüm sağlamaktadır.

Herkesin bildiği gibi dişler estetik bir görünüm ve sağlıklı beslenme açısında oldukça önemli olduğu için yukarıda bahsettiğimiz estetik görünümlü kaplama yöntemi oldukça profesyonel hekimler tarafından uygulanmaktadır. Bunu vurgulamamızın sebebi ise ağız yapınıza, ölçünüze uygun olmayan dişler rahatsızlık verecek ve kullanılamaz bir hale gelecektir. Bu durumun önüne geçilmesi için detaylı bir klinik muayeneniz yapılmalıdır. Kliniğimizde bu konuda oldukça estetik bir görünüm elde etmeyi amaçladığımız için zirkonyum diş tedavisi Ankara ili içerisinde kusursuz bir hizmetle hastaları mutlu etmek hedeflenmektedir. Yapısına, rengine, görünümüne uygun yapılan zirkonyum dişlerden sonra hastalarımız kliniğimizden oldukça mutlu bir şekilde ayrılmaktadır.

Zirkonyum Diş Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

Estetik özelliklere sahip diş yaptırmak isteyenlerin karşısına mükemmel bir şekilde çıkan zirkonyum dişler, ilk ve en önemli özelliği olan doğal görünümleri ile avantaj sağlayıp öne çıkmaktadırlar. Bunun yanı sıra zirkonyum dişler zirkonyum elementinin özelliğinden dolayı yalıtıcı bir yapıdadır ve sıcak-soğuk hassasiyeti oluşmaz.

Işık geçirgenliği özelliği sayesinde zirkonyum ile doğal dişlerin görüntüsü tam olarak yakalanır.

Diş etiyle oldukça uyumlu bir malzemedir. Metal destekli protezlerde görülen dişin boyun bölgesindeki diş etinde morumsu renklenme asla oluşmaz. Diş eti sağlığına özen gösterilip, düzenli kontroller yapıldığında asla sorun çıkmayacaktır. Diş kaplaması Ankara içerisinde saydığımız avantajlardan dolayı zirkonyum yönünde tercih edilmekte ve hastalarımıza uygulanmaktadır.

Zirkonyum Diş Kaplama Hangi Durumlarda Uygulanır?

Zirkonyum diş kaplama Ankara ilinde diğer bölgelerde olduğu gibi oldukça sık tercih edilen bir kaplama yöntemidir. Sebebi ise yukarıda bahsettiğimiz avantajlardan ileri gelmekte ve hastalar saydığımız avantajlardan oldukça memnun kalmaktadır. Hangi durumlarda böyle bir uygulama yapılır diye soracak olursanız da genelde kalıtsal renk farklılıklarında beyazlatma amaçlı ve sonuç alınamayan beyazlatma işlemlerinden sonra, mevcut kötü restorasyonların yenilenmesi için, ayrık veya az çapraşık dişlerde, kırık diş ve rahatsız olunan birçok görüntü problemleri için zirkonyum diş kaplama tedavisi uygulanmaktadır.

Gelişen teknoloji ile birlikte işlemden önce bilgisayarda hazırlanan planlardan sonra diş kesiminiz yapılıp gereken ölçüler alınacaktır. Kliniğimiz zirkonyum diş tedavisi Ankara başlığı altında en son teknoloji ile saydığımız adımlar doğrultusunda mükemmel dişlere kavuşmanızı sağlayacaktır.

Comments are closed.